Barcelona merr konfirmimin nga La Liga, mund t’i dërgojë ofertë zyrtare Leo Messit për ta rikthyer

Barcelona merr konfirmimin nga La Liga, mund t’i dërgojë ofertë zyrtare Leo Messit për ta rikthyer

Lionel Messi

Rikthimi i mundshëm i Leo Messit tek Barcelona duket se tashmë është në rrugën e duhur, pasi La Liga i ka dhënë ‘ok’ klubit katalanas për të transferuar me parametra zero legjendën e tyre.

Dakordësia është bërë me dije nga vetë La Lgia. Ndërsa Barcelona duhet të bëjë edhe disa kursime të tjera këtë verë, duke përfshirë edhe rreth 40 milionë euro nga skuadra e Basketbollit.

Tani që plani është miratuar, përveçse mund të regjistrohen kontratat e futbollistëve tashmë të rinovuar si Ronald Araujo dhe Gavi,  mund të kompletohet edhe marrëveshje me Iñigo Martínez. 

Tashmë katalanasit do të jenë në gjendje të negociojnë me Leo Messit dhe t’i dërgojnë këtij të fundit një ofertë zyrtare.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Beogradi tha se Kosova nuk i lejoi të marrin pjesë në operacionin në Veri, EULEX-i përgënjeshtron Serbinë: Nuk jemi ndaluar

Beogradi tha se Kosova nuk i lejoi të marrin pjesë në operacionin në Veri, EULEX-i përgënjeshtron Serbinë: Nuk jemi ndaluar