Barcelona ngec në derbi me Espanyol, M. United nuk i mjaftojnë 90 minuta kundër Wolves

Barcelona ka hedhur një hap të gabuar në javën e 19 të La Liga-s, pasi klubi katalanas është ndalur në barazim 2-2 në transfertë kundër Espanyol, në ndeshjen që është edhe derbi i Barcelonës.

Të parët ishin vendasit që zhbllokuan shifrat me Lopez në minutën e 23, që nuk gaboi me kokë pas zhvillimit të një goditje dënimi. Në pjesën e parë pavarësisht tentativave Barcelona nuk mundi të barazonte shifrat, por në fraksionin e dytë të lojës skuadra e drejtuar nga Valverde arriti ti përmbyste ato falë Luis Suarez fillimisht dhe më pas Arturo Vidalit.

Por gjërat do të komplikoheshin për Barcelonën në minutën e 75 kur mesfushori De Jong mori kartonin e kuq. Si rrjedhojë dy minuta nga fundi Espanyol do të barazonte shifrat. Në këtë mënyrë Barcelona humbet distancën me Real Madrid pasi mban vendin e parë me pikë të barabarta. Në vendin e tretë ndodhet Atletico që pak orë më para se Barcelona fitoi me rezultatin 2-1 kundër Levante-s në ‘Wanda Metropolitano’.

Në Angli këtë javë ‘Premier League’ i la vendin FA Cup me Manchester City-n që nuk e pati të vështirë të kalonte në turin e 1/16 pasi fitoi 4-1 kundër Port Vale. Ndërkohë për çiftin Wolves-Manchester United do të duhet një ndeshje tjetër pasi e para përfundoi me shifrat 0-0.

1 maji, a respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

Champions League/ PSG vijon ‘traditën’, Dortmund e mposht 1-0 në gjysmëfinalen e parë