Barcelona zyrtarizon goditjen në merkato, blen për 35 mln euro ish-futbollistin e Juventusit

Portieri brazilian Neto

Barcelona për momentin është skuadra më aktivë në merkato pasi në klubin katalanas po projektohen lëvizje të mëdha. Sot drejtuesit kanë zyrtarizuar afrimin e portierit Neto nga Valnecia për 26 mln euro, ndërsa 9 të tjera do të jenë në formë bonusesh.

29-vjeçari në të kalurën e tij ka qenë pjesë e skuadrave si Juventus dhe Fiorentina, ndërsa për të kompletuar këtë lëvizje të fundit Barcelona ka rënë dakord që të kalojë te Valnecia edhe portrierin Cillesen.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento