Basha akuzoi se spitalet janë në kolaps/ Rama publikon video nga COVID-3...dhoma me shtretër të lirë

TIRANË- Akuzave të kreut të PD-së Lulzim Basha se spitalet janë në kolaps, kryeministri Edi Rama iu përgjigjet me anë të një videoje të publikuar në rrjete sociale nga spitali COVID/3

“Lulëzim Basha vazhdon të dizinformojë, përditë e përditë,"spitalet janë në kolaps, shtretërit janë plot, njerëzit dergjen nëpër dysheme, këto pamje janë sot, tani, brenda spitalit COVID/ 3, ku siç e shihni ka shtretër të gatshëm dhe mjekë e infermierë në gatishmëri”- shkruan Kryeministri

Rama thotë se si askund në botë opozita e vendit tonë shpif, akuzon dhe përhap panik duke përbuzur dhimbjet e të prekurve dhe sakrificat e bluzave të bardha

Dhoma te spitali COVID-3

B.K./er.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shpërthim në një depo në Britani: Rregjistrohen disa të lënduar, ende nuk ka viktima të konfirmuara