POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Formimi i ushtrisë, Basha: Kosova do të jetë me e sigurtë, kombi shqiptar edhe më i fortë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar fill pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese të Kosovës për formimin e Ushtrisë. Në një postim në rrjetin social “Twitter”, Basha e uron Kosovën për Ushtrinë dhe e cilëson pas Pavarësisë si ngjarjen e dytë të saj të përmasave kombëtare dhe historike.

“Me Ushtrinë e saj, Kosova do të jetë më e sigurtë, rajoni më në paqë, kombi shqiptar i integruar dhe më i fortë”, shkruan më tej Basha.

Postimi i plotë i Lulzim Bashës në rrjetin social "Twitter"

a.s.
Komento