Basha nis fushatën? Ish-kreu i PD takim me demokratët në bazë

Basha nis fushatën? Ish-kreu i PD takim me demokratët në bazë

Në prag të zgjedhjeve elektorale, ish-kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me demokratët e degës numër 15. Ndonëse i tërhequr nga shfaqet e shpeshta publike, Lulzim Basha shpesh bën takime me qytetarët dhe demokratët në bazë.

Nuk dihet se çfarë është biseduar në këtë takim ndërsa fotot kanë qarkulluar në rrjetet sociale nga të pranishmit. Takimet me demokratët jashtë vëmendjes së medias dhe protagonizmit janë të vazhdueshme nga Basha.

Edhe pse Lulzim Basha bërë një hap pas për bashkimin e partisë, përçarja vazhdon ende, ndërsa dakordësia nuk ua arrit edhe për zgjedhjet lokale që dy kapet brenda PD-së të dilnin me një kandidat.  

Foto nga takimi i Bashës me demokratët

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Mara emigrante ne Itali: 19/11/2022 21:44

    Çfar demokrate kane keta ?kui ka gjetur lulushi ne aren me misra ? Bravo vazhdo lulush se do te vish ne krye te vidhit

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Asociacioni dhe dialogu me Serbinë, Lajçak viziton të hënën Kosovën

Asociacioni dhe dialogu me Serbinë, Lajçak viziton të hënën Kosovën