Basha në protestë me bashkëshorten dhe vajzat, Rama i 'përgjigjet' me foton familjare (VIDEO)

Teksa opozita joparlamentare protestoi kundër qeverisë së tij, kryeministri Edi Rama është gjendur në Butrint, shoqëruar nga ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy duke ndjekur koncertin e Carla Brunit. 

Kreu i qeverisë ndodhet i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Linda Rama, dhe djali i tyre Zaho. Rama takoi në kryeministri ish-presidentin francez i cili mbërriti në Shqipëri me bashkëshorten e tij Carla Bruni, kantautore dhe modele e njohur që dhuroi një koncert në Butrint me këngët e saj në Ditën e Festës së Muzikës.

Lideri demokrat Lulzim Basha këtë radhë për herë të parë mbajti një fjalim para kryeministrisë ku kërkoi largimin e Ramës, por për herë të parë pa zhurmën e shashkave dhe bombave molotov. Në tubim ishte me bashkëshorten e tij dhe dy vajzat, ndërkohë që kryeministri Edi Rama nga ana tjetër, është shfaqur me familjen e tij në këtë aktivitet festiv në Butrint.

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Reciprociteti për targat, Basha: Kosova është sovrane, sa më shpejt ta kuptojë Beogradi aq më mirë do të jetë për Serbinë dhe rajonin