Basha tregon pikat e diskutimit me Dave Kostelancik

Basha tregon pikat e diskutimit me Dave Kostelancik


Pas takimit me zyrtarin e lartë të Departamentit Amerika të Shtetit, Dave Kostelancik, ka ardhur edhe një reagim nga kreu i PD, Lulzim Basha. Ky i fundit ka thënë se diskutimi me Kostelancik ishte i konstruktiv. Sipas Bashës në fokus të këtij takimi ishte pandëshkueshmëria e politikanëve dhe rikthimi i Sundimit të Ligjit. 

"Diskutim shume i hapur dhe konstruktiv me David Kostelancik, Drejtori i ri i Zyrës së Europës Jugore dhe Qendrore në Departamentin e Shtetit. Në fokus, fund  pandëshkueshmërisë së politikanëve, rikthim i Sundimit të Ligjit, dhënje fund kapjes së shtetit dhe korrupsionit dhe forcimi i partneritetit strategjik të Shqipërisë me SHBA." ka thënë Basha.


Lajmi kryesor:

Kriza politike/ Zyrtari i DASH takon Ramën, Bashën e Kryemadhin, LSI: Nevojë kritike për hapjen e negociatave


  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Trupat speciale mbi godinën, momenti i parë pas ekzekutimit të atentatorit të Trump

FOTOLAJM/ Trupat speciale mbi godinën, momenti i parë pas ekzekutimit të atentatorit të Trump