Basha vizion familjen e patriotit Sherif Osman Langu për Kurban Bajram:  Zoti na e ndriçoftë rrugën e lehtësoftë vuajtjet e çdo shqiptari

Lulzim Basha në familjen e Sherif Osman Langut

Kreu i PD-së Lulzim Basha në ditën e Kurban Bajramit vizitoi familjen e patriotit, luftëtarit dhe klerikut të shquar Sherif Osman Langu. Kreu i opozitës, bashkë me familjarët e klerikut që ia kushtoi jetën çështjes shqiptare dhe besimit në Zot, e kujtuan firmëtarin e Pavarësisë si një luftëtar të paepur për çlirimin e trojeve shqiptare në fillimin e shekullit të XX. Si kryetar i Komunitetit Mysliman Shqiptar në vitet e para pas çlirimit, ai u burgos dhe ndërroi jetë pa e parë Shqipërinë të lirë nga regjimi famëkeq.

Kujtimi i tij dhe i atdhetarëve të tjerë shqiptarë që u sakrifikuan me vetëmohim për një Shqipëri të lirë për lirinë e besimit në Zot, për një Shqipëri demokratike e të zhvilluar do të mbetet gjatë në memorien tonë historike dhe është dritë orientuese për të bërë më të mirën për vendin dhe kombin. Sakrifica që bënë dje këta patriotë të shquar solli frytet e lirisë që jetojmë ne sot, sakrifica jonë është ogur i bardhë për ditë më të mira për fëmijët tanë. Zoti na e ndriçoftë rrugën dhe lehtësoftë vuajtjet e çdo shqiptari!”,  tha Basha.


Lajmi kryesor:

Politika uron besimtarët myslimanë, Yuri Kim në shqip: Sjelltë shpresë, besim dhe gëzim për ju e familjet tuaja! Rama: Gëzuar Kurban Bajramin


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?×

Lajmi i fundit

John

OKB paralajmëron krizë humanitare në Liban! Vendi do të përballet me krizë ushqimore dhe rritje të çmimeve