Bashkia e Kukësit shpërndan 10 ton miell për familjet në nevojë

Edhe Bashkia e Kukësit vijon  të shpërndajë miell për rreth 4 mije familjet në nevojë te qytetit dhe fshatrave ne bashkëpunim me biznesin vendor. Granit Gjana, drejtor i zyrës se kabinetit tha sot se u shpërndan 10 ton miell nga ekipet e patronazhit te cilët kane shkuar pranë çdo familje në gjendje shumë të vështirë social-ekonomike.

Me herët për familjet në nevojë të 15 njësive administrative  u shpërndanë edhe 25 ton miell. Krahas ndihmës me miell familjet në nevojë nga Bashkia po ndihmohen edhe me pako ushqimore dhe medikamente. Ashtu si  edhe pensionistet. Bashkia u bëri apel qytetarëve të qëndrojnë në shtëpi në respektim të rregullave për parandalimin e COVID-19, sepse është bashkia që kujdeset për ta.


Lajmi kryesor:

Ndihma ushqimore për 1500 familje në nevojë në qytetin e Vlorës, qytetarët nuk shmangin radhët


G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?×

Lajmi i fundit

John

I kërkuar për trafik droge, arrestohet 49-vjeçari nga Shijaku, gati ekstradimi në Itali