Bashkia Lezhë mendon për fëmijët, konkurs në disa fusha në kushte karantine

Në këto ditë kur të gjithëve iu mungon përditshmëria dhe shumë mërziten në kushtet e shtëpisë bashkia e Lezhës ka menduar të bëjë diçka për fëmijët që qëndrojnë të izoluar. Ata kanë organizuar një konkurs për disa çmime, të cilat ishin për këngë, për instrumente, për poezi, për pikturë, për interpretim, për internetin, ndërsa nuk mungoi as çmimi për inkurajim.

Pjesëmarrës në konkurs kanë qenë shumë fëmijë të kësaj bashkie, duke hequr sadopak mendjen nga situata, e cila nga të gjithë shpresohet të kalohet sa më shpejt. Ndërkohë bashkia ka njoftuar edhe fituesit, nga tre për çdo kategori.

Fituesit e konkursit:

Këngë:

1 - Çmimi i parë: Marsela Bregu

2 - Çmimi i dytë: Erando Marku

3 - Çmimi i tretë: Greisi Gjoni

Çmimi inkurajues: Enkela Kipti

Instrument:

1 - Çmimi i parë: Anamaria Prendi

2 - Çmimi i dytë: Joel Kakusi

3 - Çmimi i tretë: Emanuel Vasia

Çmimi inkurajues: Xholsi Lleshaj

Ese :

1 - Çmimi i parë: Reisa Lala

2 - Çmimi i dytë: Alessia Celaj

3 - Çmimi i tretë: Sindorela Preka

Çmimi inkurajues: Albert Prendi

Poezi :

1 - Çmimi i parë: Serena Hoxha

2 - Çmimi i dytë: Xhoana Doda

3 -Çmimi i tretë: Fiona Hoxha

Çmimi inkurajues: Paula Ndreca

Pikturë :

1 - Çmimi i parë: Milada Nicaj

2 - Çmimi i dytë: Ester Ndreka

3 - Çmimi i tretë: Markus Marku

Çmimi inkurajues: Aron Metaliaj dhe Miriam Fiori

Interpretim:

1 - Çmimi i parë: Aldri Matija

2 - Çmimi i dytë: Lunida Luca

3 - Çmimi i tretë: Nikoll Prendi

Çmimi inkurajues: Elkida Luli dhe Vanesa Loka

Çmimi i internetit: Marsela Bregu

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rama nxjerr pamje nga inaugurimi i Teatrit të Operas dhe Baletit: Kushte dinjitoze për të qenë në lartësinë e zërave të njohur në botë