Bashkia nuk ka para, Skrapari mbyll kopshtet dhe shkollat

Disa institucione në bashkinë e Skraparit do të mbyllen për shkak se prej dy muajsh nuk miratohet buxheti nga këshilli bashkiak. Kjo ka detyruar kopshtet, çerdhet, konviktet dhe një qendër për fëmijë me aftësi ndryshe të shkojnë drejt mbylljes.

Më 14 dhjetor gjatë një mbledhje në këshillin bashkiak Skrapar nuk u miratua buxheti dhe kjo solli paralizim të funksionalizimit të administratës dhe institucioneve publike. Sot e kësaj dite administrata nuk ka paga, duke shkaktuar edhe pezullimin e punës.

Çështja i ka kaluar tani gjykatës administrative, por situata vazhdon të mbetet e njëjtë.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • sali: 18/02/2019 21:30

  Kete bashki e drejtojne Lsistat do i kene vjedhur fondet se per kte gje dallojne ata

  Përgjigju
 • Latif: 18/02/2019 20:35

  Shpresoj qe ky lajm jete nje keqkuptim

  Përgjigju
 • Fredi: 18/02/2019 20:26

  Te perzejne funderrinat nga prlamenti si Noka e Pal**ja qe per 8 vjet marrin rroga duke kruar ko.....* e t, si dhe m**ër të tjerë si këta dhe me ato para të paguajnë kopshte, shkolla, cerdhe etj!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Kanadaja nis tankun e parë ‘Leopard 2’ për në Ukrainë

Kanadaja nis tankun e parë ‘Leopard 2’ për në Ukrainë