Bashkia rikthen pemën e Vitit të Ri, Veliaj: Vezullon edhe më fort me 25 yjet, që simbolizojnë jetët e mjekëve që na mori Covid

Pema e Krishtlindjeve te Sheshi Skenderbej

Pema e Vitit të Ri është rivendosur nga Bashkia e Tiranës më e bukur se para djegies së saj nga një grup protestuesish pak ditë më parë. Ndryshe nga hera e kaluar, pema e Vitit të Ri është dekoruar me 25 yje, si simbol që personifikojnë 25 mjekët që kanë humbur betejën nga COVID-19.

Është vetë kryebashkiaku Erion Veliaj ai që ka ndarë për ndjekësit foto nga pema që ka ndezur dritat sërish dhe ku vezullojnë 25 yjet.

“Sa e bukur është Tirana e festave! Pema e Vitit të Ri vezullon edhe më fort me 25 yjet, që simbolizojnë jetët e mjekëve që na mori pabesisht Covid-19”, shkruan Veliaj.

 

I.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Aksidentet sjellin bilanc 'lufte' këtë fillimvit, a duhet të konsiderohen si vrasje rrugore?

Komento

Komente

 • Ilia: 21/12/2020 01:37

  Mallkuar qofte ky kovid we po na merr kaq shume njerez te dashur.

  Përgjigju
 • Infermieri: 18/12/2020 23:43

  Covid morrì dhe jetë infermierësh, apo ata ska gjë nuk ju hynë në sy...

  Përgjigju
 • Tiku: 18/12/2020 22:35

  Sh mire por me leket tona u ribe. Po shpermblimi i vitit te ri pse sjepet sikur dhe i pjesshem.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Jozefina Topalli tregon kushtin e fortë për t’u bashkuar me Partinë Demokratike