Batutat në Kongres/ Ulsi Manja 'sherr' me Bledi Çuçin: Zgjedhjet i fiton Edi, ne jemi kot

Batutat në Kongres/ Ulsi Manja 'sherr' me Bledi Çuçin: Zgjedhjet i fiton Edi, ne jemi kot

Ulsi Manja i është përgjigjur ministrit Bledi Çuçi, pasi ky i fundit u tall me një deklaratë të mëparshme të Manjas. Ky i fundit tha se partia ka rënë në gjumë dhe si përgjigje, erdhi deklarata e Çuçit, sipas të cilit, në gjumë ka rënë vetëm PS e Dibrës ku ndodhet Manja, ndërsa solli shembullin e Beratit, ku PS, sipas Çuçit, është shumë mirë.

Në përgjigjen e tij, Manja tha se në fakt zgjedhjet i ka fituar Edi Rama dhe se të deleguarit thjesht kanë menaxhuar votat. Ai tha se Dibra nuk krahasohet me Beratin pasi atje i doli mjekra Blendi Klosit.

“PS është shumicë në territor dhe kjo u provua edhe në 6 mars, por kur shtylla kurrizore e partisë nuk rri drejt, unë dua ta them.

Duhet të jemi realistë, i fiton Edi Rama zgjedhjet, ne thjesht menaxhojmë votat që qytetarët i besojnë PS-së dhe Edi Ramës.

Për këtë fola, të drejtës t’i themi e drejtë. Në Dibër nuk i rrinte drejt shtylla kurrizore partisë dhe nuk krahasohet me Beratin, sepse i ka dalë mjekra Blendi Klosit atje në Berat. Atje mori vendimin për të lënë mjekër Blendi”-tha Manja.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • kutim: 10/04/2022 12:33

    PS ka tre mandate qe drejton vendin,dhe tre here eshte nderruar qeveria ne qender,po poshte ne baze drejtimi i PS nuk ndryshon,se kam fjalen per drejtimin e partis por ekam fjalen per drejtoret e institucionene ne rreth. Ne Sarande Drejtoret e ndermarrjeve kane 3 mandate qe jane ne krye te ndermarrjeve dhe i kane bere ndermarjet se prona te tyre.Punesoje vetem njerzit e tyre.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës