Bayern matematikisht kampion, skuadra e Flick merr titullin e 31 në Bundesligë

Bayern Mycnhen është shpallur matematikisht kampione në javën e 32 të Bundesligës pavarësisht se nuk e ka zhvilluar ndeshjen e saj.

Skuadra e drejtuar nga Hansi Flick pas 31 ndeshjesh është në kuotën e  pikëve, 7 më shumë se Leipzig, që sot u mposht 3-2 nga Dortmund. Kjo në një kohë kur kanë mbetur edhe dy javë kampionat.

Për Bayern Mynchen është kampionati i nëntë radhazi në Bundesligë, ndërsa në historinë e klubit është trofeu i 31.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rama lë Vlorën pas 8 vitesh dhe zgjedh të jetë deputet i Durrësit, a ka bërë kryeministri zgjedhjen e duhur?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Belgjika nuk di të tolerojë! Danimarka kualifikohet në frymën e fundit, shkatërron Rusinë! Në 1/8 edhe Zvicra