VIDEO/ Bayern Munich pa mëshirë, fiton 1-6 kundër debutuesve të Holstein Kiel! Tripletë nga Kane

Olise dhe Kane

Bayern Munich nuk e pati të vështirë në udhëtim, aty ku mposhti 1-6 vendasit e Holstein Kiel. Djemtë e Company e nisën furishëm ndeshjen duke shënuar tre herë në 13 minuta. Musiala, Kanë dhe autogoli i Remberg u dha siguri bavarezëve, që shënuan edhe golin e katërt në pjesën e parë sërish me Kane. Fraksioni i dytë solli edhe golin e Olise për miqtë, që i dhanë kështu një "shuplakë" të hidhur debutuesve të Holstein. Vendasit shënuan golin e 'flamurit' me Gigovic në të 82 minutë. Në fund kishte kohë edhe për golin e gjashtë të miqve, me Kane që plotësoi tripletën me penallti. Tre fitore në kaq ndeshje për Bayern Munich, që merr kreun e Bundesligës.

Renditja/ Bayern Munich 'tërmet' me 6 gola, merr kreun e Bundesligës! Leverkusen rikthehet te fitorja, Xhaka asist

A ka pasur sukses 'Tempulli' në kapjen e shpërndarësve të drogave në shkolla?

×

Belinda Pupa: Çiftet duhet të rrisin besimin dhe komunikimin nëse duan të mbajnë marrëdhënien e tyre