BB8, dueli vazhdon, Alba-Fatjonit 
 "Shyqyr që të kemi ty shenjtor"

BB8, dueli vazhdon, Alba-Fatjonit <br /> 
Fabiani, Alba, Eleonora dhe Fatjoni janë në oborr, Fabiani tregon që nuk është dakord që Alba të jetë me Eleonorën në çift për të ruajtur piramidën e kanoçeve. Kur Albën pyet pse Fabianin, Fatjoni përgjigjet sepse ti na dukesh person lehtësisht i mashtrueshëm.

Eleonora bën ironi me Fatjonin duke i thënë meqë “ti mendon se unë jam super mashtruesja në shtëpi, unë jam misionarja dhe unë do ta fitoj këtë lojë”. Fatjoni, ndërsa është aty ngacmon herë pas herë Albën, ajo i kundërpërgjigjet duke i thënë ti s’ke më kë bën debat dhe ndaj vjen gjithmonë tek unë. Fatjoni i tregon Albës që “ajo është gjithnjë është me histerizëm dhe skizofreni të përhershme”.

Alba i kërkon Fatjonit “t’i tregoi pse ai mendon se ajo është femër e degjeneruar”, Fatjoni i tregon Albës që atë përkufizim ta thash që dje. Alba i kundërvihet Fatjonit duke i thënë që “shyqyr që të kemi ty shenjtor këtu”. Fatjoni nuk ndalet ai i kujton Albës që ajo gjatë gjithë Big Brother, ka marrë fjalët më të ndyra, plus dhe është dhunuar. Alba i tregon Fatjonit se ajo i ka përballuar të gjitha, përderisa vazhdon të jetë akoma në shtëpi.

Fatjoni i kujton Albës se ajo ka marrë ofendime nga më të ndryshme, madje dhe fjalën ‘kuçkë’ që s’e ka marrë askush në shtëpi, “ti e tillë je”, i thotë Fatjoni, Albës. Alba kundërshton Fatjonin duke i thënë që “asnjë fjalë që më është dhënë, nuk ka ndikuar në lojën time.

Alba i tregon Fatjonit se ai tre gjera di të bëj në mëngjes debaton me Eleonorën, në drekë me Veselin, dhe në darkë me mua”. Alba i tregon Fatjonit që ju keni menduar se e provokoni tjetrin, duke i thënë fjalën e fundit, por keni bërë shumë gabim. Fatjoni i thotë Albës striptiste, Alba e kundërshton duke i thënë “fakti që unë mund të kërcej si e tillë, nuk do te thotë se jam”.

bb8

Shkrimi u botua në numrin e sotëm të gazetës "Shqiptarja.com", versioni print

Redaksia Online
(xh.k/shqiptarja.com)
 

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin