BBC rifillon shërbimet nga Rusia: Do të jemi të pavarur dhe të paanshëm

BBC rifillon shërbimet nga Rusia: Do të jemi të pavarur dhe të paanshëm

BBC rifillon shërbimet e saj nga Rusia, të pezulluara për shkak të ligjeve të reja që përfshijnë përgjegjësi penale për 'lajmet e rreme' mbi forcat e armatosura ruse. "Ne kemi shqyrtuar implikimet e legjislacionit të ri së bashku me nevojën urgjente për të raportuar lajmet nga Rusia. Pas diskutimeve të kujdesshme, ne kemi vendosur të rifillojmë shërbimin nga Rusia në anglisht sonte, të martën 8 mars. Ne do ta tregojmë këtë pjesë të rëndësishme të historisë në mënyrë të pavarur dhe të paanshme, në përputhje me standardet strikte të BBC-së. Siguria e stafit tonë në Rusi mbetet prioriteti ynë numër një”, thuhet në një njoftim të BBC.


Lajmi kryesor:

SHBA dhe Britania, embargo naftës ruse! Moska kërcënon të ndërpresë furnizimin me gaz për Europën! Polonia ofron avionët e saj luftarakë për të ndihmuar Ukrainën!


  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një  version të mirë timin

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një version të mirë timin