Basha mirënjohje BE-së për ndihmën humanitare 50 mln euro ndaj Shqipërisë kundër koronavirus: Nuk jemi vetëm!

1585072831_1585057291lulzimbasha.jpg

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shprehur mirënjohje ndaj Bashkimit Evropian pas 50 mln euro ndihme humanitare të dhënë në ndihmë të Shqipërisë në kuadër të emergjencës shëndetësore për shkak të koronavirus.

“Nuk jemi vetëm! Mirënjohje Bashkimit Europian për këtë ndihmë të çmuar për shqiptarët dhe Shqipërinë, në këtë ditë të vështirë!”, shkruan Basha.


Lajmi kryesor:

Lufta ndaj koronavirusit/ BE jep 50 milionë euro për Shqipërinë për pajisje mjekësore dhe rimëkëmbje ekonomike


  • Sondazhi i ditës:

    Ku do të pushoni këtë verë?×

Lajmi i fundit

John

Juliana Pasha dhe Lulzim Basha