Bëjini këto lëvizje në krevat sapo zgjoheni në mëngjes, do ndjeheni super të relaksuar (FOTO)

Ndjeheni të stresuar gjatë gjithë kohës..? Kur ngriheni në mëngjes trupi juaj është më i lodhur se ç'ishte në mbrëmje para se të shtriheshit...?

Nëse keni ritëm jetësor stresues, vuani nga dhimbjet e shpinës dhe nuk keni kohë apo dëshirë për të shkuara në palestër, kryeni këto veprime të thjeshta mbi shtratin tuaj pas zgjoheni dhe gjithçka do shkojë për mrekulli.

Shtriqja dhe zgjatja e muskujve rrit rrjedhjen e oksigjenit dhe si rezultat dhimbja zvogëlohet.Shtriqja e muskujve është një formë e ushtrimit fizik për të përmirësuar elasticitetin dhe për të fituar fleksibilitetin dhe kontrollin e munguar të muskujve.

Në foton e mëposhtme tregohen 6 lëvizjet që duhet të kryeni mbi shtratin tuaj sapo zgjoheni në mëngjes. Dita do të jetë më e bukur pas tyre. Të gjitha lëvizjet këshillohet të përsëriten 3 herë dhe qëndroni në të njëjtin pozicion të paktën 10 sekonda.

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Reforma Zgjedhore, Meta: Lajm pozitiv, por i pamjaftueshëm për të garantuar zgjedhje të lira e të ndershme