Beleri kandidat për eurodeputet i Mitsotakis, ironia e Brahos: Do ta nderojë Greqinë! Një hajdut e vrasës që zgjidhet në PE

Beleri kandidat për eurodeputet i Mitsotakis, ironia e Brahos: Do ta nderojë Greqinë! Një hajdut e vrasës që zgjidhet në PE

1713287020_spartakbraho.jpg

Fredi Beleri, u zyrtarizua dje si kandidat për eurodeputet i Partisë ‘Demokracia e re’ të kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis. Ish-deputeti Spartak Braho, me ironi tha se nëse Beleri do të fitojë si eurodeputet do ta nderojë, Greqinë.

‘Do ta nderoj Greqinë në Parlamentin Europian. Ai është një hajdut votash, dhe një vrasës do të vejë në PE. I nevojitet elektoratit ultra të djathtë të Mitsotaqit, e do ai pas eliminimit juridik që ju bë Agimit të Artë, është krijuar një parti tjetër ekstra e djathtë e cila ka vota dhe ka ndjekësit e saj.

Po Himara do të bëjë zgjedhje të tjera... të shohim a do të bëhen bashkë Iliri me Berishën dhe të vënë një tjetër kandidat të Mitsotaqit.’- tha Braho.


Lajmi kryesor:

Largimi i Braimllarit nga PL, Braho në Report Tv: Nesër do të dalë edhe Elona Guri, e ka përzënë Meta! Ka paranoja, dyshon edhe për Monikën


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Magji?! Fjoralba Ponari gjen flokë dhe nyje në kutinë e dhuratës

Magji?! Fjoralba Ponari gjen flokë dhe nyje në kutinë e dhuratës