Belind Këlliçi vijon me gjuhën raciste: Kush hyn në Tiranë, do të paguajë

Belind Këlliçi vijon me gjuhën raciste: Kush hyn në Tiranë, do të paguajë

Belind Këlliçi, kandidat i 'Rithemelimit' për Tiranën

TIRANË- Edhe pse ka krijuar shumë meme e tallje në rrjete për premtimin e tij se do ta bëjë transportin publik falas në Tiranës, kandidati i çiftit Meta-Berisha, Belind Këlliçi ka bërë sot një tjetër deklaratë me gjuhën raciste ndaj qytetarëve që vijnë çdo ditë në kryeqytet për të marrë shërbime apo kryer ndonjë punë.

Ditën e sotme, në një intervistë për Panorama Tv, Këlliçi i vuri traun kujtdo që vjen në Tiranë, duke deklaruar se kush do të hyjë në kryeqytet duhet të paguajë.

“Jo çdo qytetar mund të përdorë shërbim falas. Ata që hyjnë në Tiranë duhet të paguajnë për këtë shërbim. Por ata që paguajnë taksa në Tiranë e meritojnë ta kenë shërbim falas”, tha Këlliçi.

Një deklaratë shokuese kjo për një kandidat, por kujtojmë se të tilla deklarata Këlliçi nuk i ka për herë të parë.

I pyetur gjatë një interviste televizive pak javë më parë, nëse ka miqësi me Veliajn, Këlliçi u përgjigj se ai ofendohet nga kjo pyetje dhe se nuk është i ardhur në Tiranë, duke fyer kështu të gjithë ata që kanë ardhur në Kryeqytet për të studiuar, punuar dhe ndërtuar familjen e tyre.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Gladiatori: 29/03/2023 12:53

  O shqipe, paguan vetem ai qe fle nese hoteli i ben faturen si ne gjithe kryeqytetet e botes

  Përgjigju
 • Dori: 29/03/2023 02:07

  Cudi, edhe rracizem ne taksim nuk kishim pare. Dhe ku, ne Shqiperi. Kaq rende kjo puna e propogandes se lige ramiste.

  Përgjigju
 • aleksadros: 28/03/2023 15:28

  i shikoni kushe jane keta votoini ju kame rixha nje takse do vishe ne rrugen e kombit dhe keta mostrat cirreshin e benin te madhin ,kure se tashi na plerat yyyyyyyyyyyyyyyyyy balta e vendit

  Përgjigju
 • Gimi: 28/03/2023 10:54

  T’fejumen e ka alamet femne! Çudi se vet nuk ka ndonjë dhunti. As për politike, as per drejtim institucionesh!

  Përgjigju
 • JO: 28/03/2023 09:38

  Ne pidh te robve shkofsh pra or thuthuq ropqir, kurr ske per te fitu. Te kam qi ropt ty dhe politikes tuaj

  Përgjigju
 • Daku: 28/03/2023 07:59

  E paske humb garen qe pa filluar

  Përgjigju
 • Iris: 28/03/2023 02:48

  Te vetmen gje qe mund te paguajne ata qe hyjne ne Tirane dhe qe eshte e ligjshme,eshte trau ne te gjitha hyrjet e Tiranes,sic i ka cdo metropol ne bote,cdo ide tjeter eshte marrezi.

  Përgjigju
 • Flori: 28/03/2023 00:56

  Ore ca thot ky shoku ky kerrici se kellici nuk ja vlen do paguajn lek per te hyr ne tr.po pse Ore kush ta ka len tr ty plaku oooo kokrra e injorantit dhe do behesh I pari qtteti ti lepurush ik bej cicin andej nga lana

  Përgjigju
  • Sefer daja: 28/03/2023 09:45

   Nuk kam ndonjë shpresë që Këlliçi të fitojë Tiranën, dhe pse realisht do doja që Veliaj të LARGOHEJ nga drejtimi i qytetit! Ti pyet kandidatin se kush ja ka lon atij Tironën, POOOR po këtij që drejton kush ja la???? Mami që e martoj me lekët e pensionit në kala të Gjirokastrës??? A nuk po paguajmë ne tironcit sot qimet e kokës me taksa prone, taksa infrastrukture, parkime e hapsira publike pa pik logjike??? Ne sot nuk po e NJOHIM Tironën tonë! I ka humb identiteti!!! Te mendosh sot të blesh një banesë në qytet është utopi! Kush e ka " meritën" për këtë??? Pastaj lali Leku thotë që Tirana është një qytet modern që konkuron metropolet e rajonit dhe të Europës, e normal të hysh në metropole dhe paguhet apo jo??? Por kur ta boj hyrjen Veliaj me pages, ju do ta duartrokisni.Tani që jep ide kundërshtari, normal e sulmoni dhe bëni ironikun! Fajin e ka Saliu

 • Taipi: 27/03/2023 22:11

  O belind kthehu ne origjin, shko mblidh ndonje kanoce dhe lahu ne lane, se sje per kto pun

  Përgjigju
 • /_<>: 27/03/2023 22:08

  Iky kelliçi asht i humun pa hy ne gare vetem kur menon qe perfaqson dy vrases dhe 2 hajna ma te mdhej te kombit Shqiptar Berisha-Meta.Nuk me interreson as Veliaj dhe nuk dal me votu.

  Përgjigju
  • Or tej: 28/03/2023 09:50

   Rri ne shpi se po dole do ja japesh voten gabimisht njonjerit prej tyre or teeeejjjjj

 • Linda: 27/03/2023 20:19

  Ua do vije farefisi Sales nga Tropoja dhe do paguaj te autobuzet e Kellicit ne Tirane!

  Përgjigju
 • Taip: 27/03/2023 18:20

  Po sje nga Tirona je katnar sa per informacion.

  Përgjigju
  • tani: 28/03/2023 20:15

   ky krici qenka gomar fare mor jahu

  • Tahipi: 27/03/2023 21:48

   Tahipi jam

 • Tahipi: 27/03/2023 18:06

  Dukesh ne fytyr sa i sjut je

  Përgjigju
 • Tirona: 27/03/2023 16:36

  Unë s'kam fare konsideratë për këtë birbo edhe pse është i rreshtuar në një gjoja parti kriminelash e maskarenjsh e injorantësh, por që këtu ka PLOTËSISHT TË DREJTË! Mjaft Më! Tirona DUHET të jetë VETËM PËR TIRONSIT dhe për asnjë tjetër.

  Përgjigju
  • Tir()na ne zemrat tona: 27/03/2023 20:03

   Shume dakort. Por do marrim neper rrethe te gjitha ministrite dhe drejtorite ama. Te pakte te ktheheni si ishit jo me larg se para 100 vitesh. Nje katund, as i madh bile.

  • Lala: 27/03/2023 19:03

   Jo me jo.po tokat QE i shitet ene ato QE jau zun a duhet me ja u kthy Juve? Si thu zotnia jote.pall.ska bo vaki tironsi me u myll deren jabanxhinjve.po ti do jesh NOI katnar i ardh m tiron.te pakten Ishin e did un jabanxhiu QE kam 4 breza knej.

  • Nasip: 27/03/2023 18:54

   Hahahah

 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Ekspertët e kriminalistikës në banesë , pamjet e para nga vendi i ngjarjes në Përmet

24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Ekspertët e kriminalistikës në banesë , pamjet e para nga vendi i ngjarjes në Përmet