Belsh, mungesë sinjalistike në rrugë, banorët: Shkak për aksidente

Investimet në infrastrukturë në trevën e Dumresë që janë drejt perfundimit kanë sjellë pakënaqësitë e banorëve dhe vizitorëve të përditshëm në këtë zonë.

Këti shqetësimi i është bashkuar edhe Drejtoria Vendore e Qarkullimit rrugor e cila zyrtarisht i është drejtuar firmës që po kryen këtë investim të marrë masa për vendosjen e tabelave vertike, me qëllim parandalin e aksidenteve,të cilat kanë sjellë edhe pasoja.

Sipas banorëve të zonës ky është një problem mjaft shqetësues.

Ndërkohë që një tjetër problem për banorët e kësaj zone është edhe mos pajisja me tabela provizore e vëndeve ku fëmijet duhet të shkojnë në Shkollë

Ndërsa për orientimin e turistëve dhe vizitorëve ditorë, kjo lë për të dëshiruar pasi për të shkuar në zonat turistike duhet të pyesësh të paktën 5-6 herë në kryqëzime të ndryshme.

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se sot do të arrihet një marrëveshje mes palëve politike për reformën zgjedhore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Bie qeveria tranzitore, po identifikimi biometrik në gjithë vendin! Hajdari detaje nga takimi 9 orësh me ambasadorët