Ben Blushi: Vajza që shet tulipanë në varreza

Ben Blushi: Vajza që shet tulipanë në varreza

Rruga më çoi te varrezat e Durrësit. Në hyrje ishte një vajzë duke lexuar.

Çfarë libri lexon, e pyeta

Mbaron me ne, tha vajza

Për çfarë flet ky libër?

Flet për një dashuri të vjetër dhe një dashuri të re, tha vajza

Si quhesh, i thashë

Xhoana,

Çfarë bën këtu?

Po shes lule

Nga je?

Nga Dibra, tha Xhoana

Ti shet lule për varret?

Sot nuk është mami dhe po shes unë

Ka shumë vdekje tani?

Shumë, tha Xhoana, dje ishin 9 vdekje në një ditë

Sa kushtojnë këto lule, e pyeta

Origjinalet vijnë nga Hollanda, tha Xhoana

Çfarë janë, e pyeta

Tulipanë, tha Xhoana

Sa kushton një tulipan?

1 mijë lekë, tha Xhoana

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Balo: 03/05/2022 22:27

    Pararoja dhe prapavija e rilindjes ne Durres, vete ujku 2b i Korces! Nga 2002 e tehu dhe dhembet i jane bere prej celiku. Kafshon cte munde, para, toke, pyll, lumenj liqene, det, bregdet... Puna e gjen perdite ne Durres. Gjende i fut dhe dy grraba ne kthim sa per justifikim te favoreve dhe shplarjes(se parave) permes gazetarise. Ne bote zor gjen gazetare te kalibrit nga politikan ne mafioz.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidentit Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

Nesër takimi në Bruksel, Kurti i qartë: Kosova nuk tërhiqet nga reciprociteti, po zbatojmë marrëveshjen bilaterale

Nesër takimi në Bruksel, Kurti i qartë: Kosova nuk tërhiqet nga reciprociteti, po zbatojmë marrëveshjen bilaterale