VIDEO/ Bënte manovra të rrezikshme me makinën luksoze në Tiranë, arrestohet 25-vjeçari! Ishte i droguar, gjobitet me 60 mijë lekë dhe i pezullohet patenta

Një 25-vjeçar i identifikuar si B.K., është arrestuar nga policia e Tiranës se kryente manovra të rrezikshme në zona të banuara. Ai lëvizte me një automjet luksoz tip ‘Benz Cls’ në zona të banuara, ku ecte me shpejtësi.

Kur u ndalua nga policia, iu bë kontroll dhe rezultoi se ishte nën efektin e lëndëve narkotike. Për këtë arsye u ndëshkua me masë administrative 60 000 lekë dhe pezullim të lejes së drejtimit për 24 muaj.   

Në vijim të veprimeve, u arrestua në flagrancë shtetasi B. K., 25 vjeç, për veprën penale "Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Gjithashtu, për të u vendos masa administrative 60 000 lekë të rinj dhe iu pezullua leja e drejtimit për 24 muaj.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ibsen Elezi këshillë Shabanit: Duhet të jeni më agresiv, luftë politike! Agron Duka: Lërini studiot, nuk duhet t'ju zërë këmba në tokë

Ibsen Elezi këshillë Shabanit: Duhet të jeni më agresiv, luftë politike! Agron Duka: Lërini studiot, nuk duhet t'ju zërë këmba në tokë