Aksident i rëndë në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, ‘Benzi’ përplas automjetin, humb jetën 60-vjeçarja

Një aksident i rëndëm ku ka humbur jetën një grua, është shënuar gjatë mbrëmjes së sotme në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, në fshatin Dajç

Ishte një automjet tip “Benz” që përplasi motorin, me drejtues F.D dhe pasagjere bashkëshorten e tij, L.D, e cila si pasojë nuk i mbijetoi plagëve të marra.

Fillimisht, 2 të lënduarit janë dërguar menjëherë në Spitalin Rajonal të Lezhës, ku 60-vjeçarja humbi jetën, ndërsa F.D është nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë, drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vaksinimi i popullatës/ Për periudhën janar-prill janë shpenzuar 14 mln USD për 499 mijë të vaksinuar