Beqiri: Dhuna në protestën e sotme u përdor nga opozita, ka frikë nga zgjedhjet e 25 prillit dhe SPAK! Ministri i ri do jetë grua (VIDEO)

Avokati Idajet Beqiri në një krahasim të reagimit të policisë në protestën e 21 janarit 2011 dhe kësaj të sotme, për të nëse njerëzit do ishin futur në Kryeministri në 2011 Sali Berisha do të kishte rrafshuar 500 vetë. Beqiri shprehet se dhuna sot në protestë përdoret nga opozita pasi e di që do të humbasë zgjedhjet e 25 prillit dhe se ka frikë nga SPAK-u. Në lidhje me dorëheqjen e Sandër Lleshaj, ai tha se ministri i ardshëm do jetë grua.

"Protesta e 21 janarit  po të ishim të futur ne te dera e Kryeministrisë Saliu do i kishte vrarë mbi 500 veta ky është dallimi i atyre që u përmbysën me këto të sotmet. E dyta sot këta vandal i përdor opozita për dy arsye e para për zgjedhjet e 25 prillit pasi të gjitha llojet e sondazheve e nxjerrin humbëse dhe se nuk vjen në pushtet dhe e dyta nga frika e SPAK-ut.  Po ulërijnë nga Presidenti tek Berisha e Monika se u ka vajtur thika aty ku nuk mban më dhe bëjnë këto veprime duke futur dhunë në protesta me shpresën se do trembin SPAK, SHBA e BE dhe të tërhiqen nga reforma në drejtësi. ministri i ri në vend të Lleshja do jetë gru", tha Beqiri.


Lajmi kryesor:

Dhuna në protestë/ Idajet Beqiri: Opozita i futi duart keq, ka frikë nga zgjedhjet e 25 prillit dhe SPAK-u! Pano Sako: Mllefi ndaj policisë ka qenë i mbledhur në kohë


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

I hyri në shtëpi i dehur dhe tentoi të përdhunonte gruan 80-vjeçare, arrestohet 61-vjeçari shqiptar në Greqi