Berat Gjimshiti dhe Granit Xhaka më të mirët në fushë, Atalanta i bashkohet Barçës dhe Realit

Berat Gjimshiti dhe Granit Xhaka më të mirët në fushë, Atalanta i bashkohet Barçës dhe Realit

Berat Gjimshiti

Europa League zhvilloi dje katër ndeshjet e para çerekfinale. Atalanta mposhti Liverpoolin në "Anfield" 0-3 duke bërë surprizën e mbrëmjes. Deçiziv për bergamaskët ishte dhe Berat Gjimshiti, kapiteni i Kombëtares që u vlerësua me notën 7.5 si një ndër më të mirët në fushë.

Portieri Juan Musso, Pasalic dhe autori i dopietës, Scamaça ishin gjithashtu me një notë të lartë. Me suksesin 0-3 në Liverpool, Atalanta i bashkohet Real Madridit dhe Barcelonës që e kanë mundur nga dy herë Liverpoolin në Angli. Hera e parë kur Atalanta fitoi në "Anfield" ishte në vitin 2020, koha e pandemisë me një stadium të zbrazur.

Në fitoren e Leverkusen 2-0 kundër West Ham, më i miri në fushë për "Aspirinat" ishte edhe Granit Xhaka.

Notat e Liverpool - Atalanta

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 13:05
Europa League/ Berat Gjimshiti dhe Granit Xhaka në formacionin e javës


Berat Gjimshiti dhe Granit Xhaka janë në formacionin e më të mirëve pas çerekfinaleve të para në Europa League. Gjimshiti me Atalantën e tij mundën 3-0 Liverpoolin në Angli dhe kapiteni i Kombëtares u vlerësua me notën 7,5.

Nga ana tjetër Leverkusen mundi 2-0 West Ham dhe Granit Xhaka ishte ndër më të mirët në fushë, së bashku me Hofmann dhe Wirtz për gjermanët.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka qenë Vettingu i gjyqtarëve e prokurorëve proces i besueshëm?×

Lajmi i fundit

Biote hap Showroom-in e ri tek ish-Ekspozita në Tiranë! Gjeni dyshekët e aksesorët me cilësinë më të mirë

Biote hap Showroom-in e ri tek ish-Ekspozita në Tiranë! Gjeni dyshekët e aksesorët me cilësinë më të mirë