GOLAT/ Roma fiton 0-1 me Milanin, Atalanta 'zhdëp' me tre gola Liverpoolin në Angli! Në Europa League fitojnë Benfica dhe Leverkusen

GOLAT/ Roma fiton 0-1 me Milanin, Atalanta 'zhdëp' me tre gola Liverpoolin në Angli! Në Europa League fitojnë Benfica dhe Leverkusen

Scamacca dhe Mancini

Europa League zhvilloi këtë të enjte katër ndeshjet e para çerekfinale. Përballja italiane shkoi për Romën, me djemtë e De Rossit që mposhtën 0-1 Milanin. Leverkusen dhe Benfica gjithashtu fituan, por në shtëpi. Befasinë e madhe e bëri Atalanta e Gjimshitit, që befasoi 0-3 Liverpoolin në "Anfield". Tanimë kualifikimi për në fazën gjysmëfinale do vendoset më 18 prill kur luhen edhe ndeshjet e kthimit.

Në "San Siro" dueli mes italianëve foli për Romën, që u tregua më europiane me golin e Mancinit në minutën e 17-të të ndeshjes. Një krosim nga Dybala u shfrytëzua nga mbrojtësi që i dha një sukses të rëndësishëm të tijve në aktin e parë kundër Romës.

Në Gjermani, Leverkusen fitoi 2-0 kundër West Ham dhe paçka golave në fundin e ndeshjes me Hofmann dhe Boniface "Aspirinat" dominuan takimin me lojë dhe raste.

Befasinë e kësaj mbrëmjeje e bëri Atalanta duke fituar 0-3 kundër Liverpoolit dhe hedhur një hap të rëndësishëm për të kaluar më tej.

Europa League, faza çerekfinale - ndeshjet e para:

E enjte, 11 prill 2024 - 21:00

VIDEO/ Milan 0-1 Roma (Mancini 17')

Bayer Leverkusen 2-0 West Ham (Hofmann 83', Boniface 90+1')

VIDEO/ Benfica 2-1 Marseille (Rafa Silva 16', Di Maria 52' / Aubameyang 67')

VIDEO/ Liverpool 0-3 Atalanta (Scamacca 38', 61', Pasalic 83')

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta