Berat, masakrimi i 63-vjeçarit, të
afërmit e fqinjët: Ishte hakmarrje

Berat, masakrimi i 63-vjeçarit, të <br />afërmit e fqinjët: Ishte hakmarrje
BERAT - Të afërm dhe fqinj të 63-vjeçarit Hasan Maska që u masakrua në Dobronik të Beratit dy ditë më parë, i bashkohen në dyshime pistës së hakmarrjes. Sipas tyre, i biri i Hasanit, Qani Maska para dy muajsh aksidentoi 52-vjeçaren Ervehe Dervishllari.

Për këtë krim 29-vjeçari u dënua disa ditë më parë nga gjykata e Beratit me një vit e tre muaj burg, Ndërkaq, aksidenti ndodhi në të njëjtin vend ku u gjet i masakruar 52-vjeçari, çfarë hedh dyshimet për hakmarrje.

Fqinjët shprehen se ngjarja e fundit makabre ka tronditur familjen Maska por edhe të afërmit e banorët e fshatit.

Hasan Maska u gjet i masakruar në aksin rrugor Berat-Dobronik dy ditë më parë nga banorë të zonës.

Maska ishte viktimë e një krimi makabër, pasi trupi i tij ishte ndarë në tre pjesë të cilat të mbështjella në qese plasmasi ishin hedhur në vende të ndryshme.

Policia e Beratit ende nuk ka dhënë një version zyrtar të saj në lidhje me këtë ngjarje të rëndë.

(eç/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Rusi-Kinë, Peskov: Bisedimet mes Putinit dhe Xi Jinping zgjatën më shumë se sa pritej

Rusi-Kinë, Peskov: Bisedimet mes Putinit dhe Xi Jinping zgjatën më shumë se sa pritej