Berat, rrobaqepësia u mbyll nga pandemia, punonjësit në protestë: Duam pagën e luftës, figurojmë përfitues (VIDEO)

Punonjësit e një rrobaqepësie në Berat kanë dalë sot në protestë pasi kërkojnë të marrin pagën e luftës. Punonjësit shprehen se emri i tyre figuron si përfitues në sistem, por që edhe pse kanë kaluar më shumë se dy muaj, ende nuk kanë marrë asnjë pagë.

Rrobaqepësia e tyre u mbyll si pasojë e pandemisë, ku punonjësit shprehen se gjatë kësaj kohe nuk kanë marrë asnjë ndihmë.

Ata u mblodhën përpara Drejtorisë së Tatimeve në Berat dhe shprehen se nuk do të largohen deri sa të marrin pagën e luftës.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Finalja e Conference League, Duka falënderon Ramën, Veliajn dhe të gjitha institucionet që ndihmuan në suksesin