Berat/U përplas dje nga 'Benzi' me shpejtësi skëterre, ndërron jetë te Trauma një nga të plagosurit

Berat/U përplas dje nga 'Benzi' me shpejtësi skëterre, ndërron jetë te Trauma një nga të plagosurit

Makina e aksidentuar në Berat

34-vjeçari Leonard Rrapi ka ndërruar jetë në Spitalin e Traumës në Tiranë, ku ishte dërguar për mjekim, pasi u përplas një ditë më parë nga një makinë që udhëtonte me shpejtësi skëterre në Berat. Rrapi ishte një nga 5 të plagosur e aksidenti të mbrëmjesh në Berat, i cili sapo ishte kthyer nga pelegrinazhi në Malin e Tomorrit.

Aksidenti u shënua në qendër të Beratit, ku drejtuesi i makinës tip “Benz” 26-vjeçari Ergys Petro, ka humbur kontrollin për shkak të shpejtësisë, ku u ngjit mbi trotuar e më pas përfundoi në një dyqan me pajisje elektro-shtëpiake duke aksidentuar 4 kalimtarë të çastit, mes të cilëve edhe 34-vjeçari që ndërroi jetë sot.

Të plagosur nga aksidenti kanë mbetur edhe Abaz Kaballi,60 vjeç, Astrit Veliu,23 vjeç, Tahir Redhi, 30 vjeç dhe Robert Sadikaj.

 

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve