Berisha akuza qeverisë: Merr zarfe nga kompanitë e gazit dhe nuk bën asnjë përpjekje për gazifikimin e vendit

Sali Berisha ka akuzuar qeverinë se merr sipas ryshfet nga kompanitë importuese të gazit dhe nuk bën përpjekje për diverzifikimin e prodhimit të energjisë.

“Kjo qeveri nuk bëri asnjë progres në gazifikimin e vendit, në shtrirjen e rrjetit, kishte disa oferta, se kompanitë importuese të gazit diktojnë me zarfa, gazin e marrin nga Rusia me tren. Qeveria në vend se të mendonte që ky gaz që vjen me tren nga gazprom, tani po na vjen nga TAP, hajdeni të përgatitemi për përdorimin e tij, do ishte një gjë shumë e madhe, do kurseje miliarda kilovat energji elektrik që shpenzohet për gatim e ngrohje etj. Zarfat e kompanive të gazit nuk të lejonin. Ne jemi vend pranë gazit pa gaz. Se kështu do qeveria, e kështu i leverdis asaj”, tha Berisha  


Lajmi kryesor:

Berisha akuza qeverisë: Merr zarfe nga kompanitë e gazit dhe nuk bën asnjë përpjekje për gazifikimin e vendit, impiante Bitcoini janë ngritur pranë HEC-ve private


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan