Berisha akuzon Beqir Ballukun, për atë që s’ia gjeti dot as Enveri dhe as Robert Papa nëpër tunele

Berisha akuzon Beqir Ballukun, për atë që s’ia gjeti dot as Enveri dhe as Robert Papa nëpër tunele

Sali Berisha e ka amnistuar sot Lulzim Bashën duke qenë se ky i fundit kishte zi në familje. Për ta mbushur kohën televizive që i japin dy-tre kanale që janë ngritur me lekët e përgjakura të Gërdecit dhe jo vetëm, ai ka anatemuar ç’i ka dalë para nga qeveria, ndërsa Lulin ua ka lënë kamzalinjve e barrojsve të mbledhur në mbështetje të tij, e që kanë zaaptuar toka e s’kanë paguar dritat a ujë për 20 vite.

Sali Berisha njihet për ‘shijen’ e tij në zgjedhjen e atyre që anatemon. Degjojani me vëmendje deklaratat qyshse Amerika e shkundi me themel dhe e detyroi të dalë të sqarohet qark më qark, e qytet me qytet. E nis me Engjëll Agaçin, zyrtar i administratës. Kalon të Sokol Sadushi, që dhe vetë Ministria e Drejtësisë e ka harruar ku punon. Hidhet tek Olta Xhaçka dhe e akuzon për firma piramidale, kur atëherë Olta ishte 18 vjeç dhe Sali përgjakte vendin. Dhe sot, i është turrur Belinda Ballukut. Berisha, që bëhet shume merak për fondet e rrugëve, Berisha që Rrugën e Kombit e bëri krahë e kofshë me Lulzim Bashën, ka guximin të përmendë muhabet tenderash e kilometrash. Pa letra ne dorë e pa dëshmitarë në sallë.

Interesant dhe po aq bajate është krahasimi që përdor Berisha për Ballukun. Ai ka guxuar t’i permendë gjyshin e saj duke thënë se Beqiri ka vjedhur 10 herë më pak sesa ajo. Në fakt, Sali Berisha ka treguar edhe një herë zellin se si ish-anëtar i bindur i PPSH është gati të prodhojë akuza monstruoze kundrejt atyre që s’i ngjisin. Për vjedhje, Beqirin s’e ka akuzuar as Enveri, dhe e bën Sali Berisha. Ndërsa Sali Berisha si dëshmitar i gjyqeve të komunizmit, ka shkëlqyer, thoshte Hysen Shoshori që e ka pasur përballë teksa Saliu kërkonte dënimin për të me varje në litar. Çudi e madhe, se si ky personaliteti i ‘shpresës së re’ që ka prova për vjedhje para 50 vitesh, kur edhe Robert Papa me pardesynë e tij, s’i gjente dot nëpër tunelet ku futej. (Ky ka qenë një turp tjetër i mediave të Berishës, por më mirë që e kemi harruar).

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • REXEP KASAP DELIRANT SUMA BULE LEKA [ KEPI ]: 03/11/2021 08:30

  Shikoni se sa i ndyr që është Monstra malok kriminel hajdut salheu. Ky njeri maskara nuk ka lën njeri pa përgojuar të gjall e të vdekur. Ky njeri i pa skrupullt e i pështir është mallkim i popullit Shqiptar. Po Zoti vonon por kurr nuk haron.

  Përgjigju
 • Qwert: 03/11/2021 08:18

  O zot ndihmoi shqiptaret me vdekjen e saliut..

  Përgjigju
 • Redi: 03/11/2021 01:50

  Jo cka te thone etrit eshte gjithmone e vertete. Nuk e ka zbuluar Enveri??? Pse mos valle abuzivizmi i Ballukut behej fshehtas? Ishte haptaz o Rada vogel. Dhe e toleronte Enveri para se ti eleminonte. Njesoj si Rama juaj, i emeron, toleron dhe eleminon kur ti doje qefi. Po kete Balluken sot e ka stratege te abuzivizmit te tij, te kapjes se shtetit. Ende nuk ka nje zevendesues per te. Ndaj ti po je nga te saj, je ok.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Ministri i Mbrojtjes: Po përgatisim një projekt fantastik për strehimin e ushtarakëve

Ministri i Mbrojtjes: Po përgatisim një projekt fantastik për strehimin e ushtarakëve