Berisha: Jam pro investimeve amerikane, por të bëhen me tender të hapur

Sali Berisha ka nxituar që të flasë sërish nga foltorja e Kuvendit ku është shprehur se ai është pro investimeve amerikane, por sipas tij duhet të bëhen me tender të hapur.

‘Kreu i Meduzës nuk ndodhet këtu, sepse don Agaçio dhuratmadhi dhe Gjeneral Lisi ishin si mishi me thoin. Dua të shpreh një mirënjohje antimafias italiane e cila po ecën me vendoshmëri drejt kreut të Meduzës. Antimafia italiane është në veprim. Për Skavicën ti je fajtori numër një i projektit për mbytjen e të gjithë tokave pjellore të Dibrës. Unë jam pro investimeve amerikane, por të bëhen me tender të hapur.’- tha Berisha.

 

 


Lajmi kryesor:

Me 118 vota pro miratohen ndryshimet kushtetuese, zgjaten afatet e vettingut! LSI abstenon, grupi i Berishës nuk voton! Miratohen edhe komisionet për reformën territoriale dhe atë zgjedhore


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë