Berisha kërkon 1 minutë heshtje në parlament: Shqipëria kanabistan, vriten njerëz nëpër qeli

Sali Berisha kërkoi 1 minutë heshtje për humbjen e dy jetëve në qelitë e vendit tonë javët fundit.

Ish-kryeministri Sali Berisha në fjalën e tij në Kuvend u shpreh se Shqipëria është shndërruar si birucat e dikurshme të sigurimit të shtetit.

"Sot integrimi i Shqipërisë është shtruar në një horizont që largohet çdo ditë e më shumë, jo për shkak të Europës, port ë shndërrimit të Shqipërisë në kanabistan. Në vendin më të korruptuar, ku dhunohen liritë dhe të drejtat themelore. Aty ku drejtësia vendoset në kontroll të qeverisë. Liritë dhe të drejtat ndërkombëtare çdo ditë. Unë jam këtu për të dënuar edhe njëherë vdekjet në qelitë e zeza të komisariateve dhe burgjeve në Shqipëri, që de facto janë shndërruar në birucat e dikurshme të shteti. Në 5 javë në kazmën dhe në Kavajë humbin jetën, vriten apo vetëvriten 2 të rinj në qeli, ku sipas ligjit, duhet të ishte vendi më i sigurt. Dënoj me ashpërsinë më të madhe qëndrimin e regjimit ndaj vrasjeve shtetërore, ju ftoj të nderojmë me 1 minutë heshtje të gjithë ata që vdiqën në qelinë e narkoregjimit shqiptar.", tha Berisha. 


Lajmi kryesor:

Vetëvrasja e Ilvi Metës, Duma në Kuvend i kërkon ministrit dorëheqjen! Çuçi: Gjithçka e filmuar! Spiropali-Berishës: Përqesh SPAK se s'i dëgjon ulërimat e të vrarëve të tu


J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Akuzat se rriti pagat për fushatë politike, Rama: Analfabetizëm politik, kodi flet për zgjedhje të përgjithshme, jo lokale

Akuzat se rriti pagat për fushatë politike, Rama: Analfabetizëm politik, kodi flet për zgjedhje të përgjithshme, jo lokale