Berisha nuk mjaftohet, përsërit thirrjen: O djem rrëmbeni armët ja vdekje ja liri (VIDEO)

Ish-kryeministri e ka përsëritur thirrjen në Kuvend për shumicën, që të miratojë amendamentet për vettingun në politikë ose në të kundërt ‘O djem rrëmbeni armët, ja vdekje ja liri’.  “E shfrytëzoj këtë rast meqë është seancë e fundit t’u uroj shqiptarëve festat e fundivit, studentëve që me kryendritjen e tyre paqësore po çojnë drejt agonisë këtë regjim dhe prapë t’u kujtoj, miratoni amendamentin se nuk do të jetë e largët dita kur në rrugët e sheshet e Shqipërisë do të ushtojë ‘O djem rrëmbeni armët, ja vdekje ja liri’ dhe do të zvarriteni si minj se shqiptarët do të hedhin zgjedhjen e krimit me cdo çmim, ose në mënyrë të ligjshme ose dhëmbë për dhëmbë, pastaj do të kujtoheni për këto fjalë do të jetë vonë” tha sërish Berisha.


Lajmi kryesor:

PS rrëzon nismën e opozitës, Berisha ultimatum me thirrje patriotike në Kuvend: Vetting në politikë ose rrëmbeni armët!


b.ha.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Aksidenti tragjik në Itali, kolegët e shoferit të autobusit: Ai ishte ekspert

Aksidenti tragjik në Itali, kolegët e shoferit të autobusit: Ai ishte ekspert