Berisha paralajmëron protesta: Policët janë të droguar, Rama ka urdhëruar ndalimin e testit të drogës

 

Sali Berisha ka paralajmëruar protesta në Tiranë pas ngjarjeve të fundit me dy policë që tronditën kryeqytetin. Caush Saliasi u ekzekutua nga kolegu me armën e shërbimit ndërsa efektivi i FNSH plagosi fqinjin me të cilin po pinte në një lokal me armën e shërbimit. Sipas Berishës, duhet të ngrihen në protesta sepse janë policët e droguar.

“Procesi që po kalon PD është i domosdoshëm dhe jetik për rithemelimin e saj. Është një kohë e humbur për protesta. mjaftojnë 2 vrasjet e fundit nga policët e droguar. Njëri u ekzekutuar brenda në komisariat, dhe tjetri njeri me probleme të shëndeti mendor që nuk kishte pasur agresivitet asnjëherë qëllohet. Droga është bërë një normë në policie dhe Edi Rama ka urdhëruar ndalimin e testit të drogës, gjëja më absurde dhe kriminale. Dy vrasjet janë të lidhura me drogën. Nuk do mbetet pa u dëgjuara fjala jote për protesta”, tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Berisha: Bardhi të mos i thurë lavde SPAK, të zbardhë rolin e tij në vrasjen në Elbasan! I përgjigjet deputeti: Bandat në ortakëri me “Foltoren”, s’ka asnjë deklaratë distancimi


A.M./Sh.Sh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

U rikthyen në shtëpinë e Big Brother 4 banorët më të votuar nga publiku, gëzim dhe batute mes ‘të vjetërve’ dhe të ‘rinjve

U rikthyen në shtëpinë e Big Brother 4 banorët më të votuar nga publiku, gëzim dhe batute mes ‘të vjetërve’ dhe të ‘rinjve