E RENDE/Gazetarja: Do të kemi '97 të dytë? Berisha: Për votën e lirë ia vlen

Ish-kryeministri Sali Berisha  ka bërë një deklaratë të fortë ditën e sotme ku ka thënë se "vendi po shkon drejt përplasjes civile".

Këtë deklaratë Berisha e bëri në studion e ABC News në përgjigje të deklaratës së Rudina Hajdarit, e cila tha sot në Kuvend se opozita e re do të shkojë në zgjedhjet e 30 qershor.

Milori: Do të kemi një ‘97 të dytë?

Berisha: Për votën e lirë ia vlen çdo veprim që kur kombet kanë sakrifikuar për të, ia ka vlejtur. Ne kemi djeg mandatet, ne jemi qytetarë të thjeshtë, jemi në betejë dhe opozita ka detyrë të udhëheqë këtë betejë me çdo çmim.

Ish kryeministri shprehu bindjen se Partia Demokratike është në betejë për jetë a vdekje me Ramën.

Milori: Nëse Rama shkon në zgjedhjet e 30 qershorit, si do ta bllokoni?

Berisha: PD është në betejë për jetë a vdekje me armikun më të egër, të votës e rendit që është Edi Rama. PD është për fitore, ose vdekje. 30 qershori dhe opozita shumicë do t’i tregojë vendin këtyre që sillen si gangsterë dhe do t’u kthejë shqipatrëve të drejtën për të votuar si qytetarë. opoziita ka popullin, të drejtën, fuqinë e tyre. Ata kanë drogën, gangsterët, krimin e fuqinë e tyre do ta shohim kush do fitojë”.

/G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A po zbatohen masat anti-COVID në zonat bregdetare?

Komento

Komente

 • Sali: 19/04/2019 20:59

  Rama do varet ne shesh do denohet per krimet qe po i ben popullit te varfer

  Përgjigju
 • Miri: 19/04/2019 20:57

  Kriminel qen ordiner jetofsh me shume se femijet e tuje

  Përgjigju
 • Niko: 19/04/2019 19:13

  Po vazhdon akoma nxjer helmin tend o njeri katil, o gjakpires serb. Ti edhe Ramiz Alia jeni fara me e keqe qe ka jetuar ne trojet shqiptare. Po te vjen fundi o kerme

  Përgjigju
 • Highlanderi: 19/04/2019 18:57

  O jashtqitje e Kombit Berishe

  Përgjigju
 • Free: 19/04/2019 18:53

  Ky 7 pash ne. Dhe fhe ta betonojn mire

  Përgjigju
 • Alidemsi vjeter: 19/04/2019 17:25

  DON KISHOTI....Kaloresi i fytyres se dhjerosur....Fack you plehre...

  Përgjigju
 • Ceco me bicak: 19/04/2019 16:22

  A more zorre Berishe ti do nje bicak te mprehte mire ai te ben derman

  Përgjigju
 • Cna gjeti: 19/04/2019 16:02

  Po ky shoku Rames eshte o komentues qe ju kane bere mendjen corap,kto bejne teater me ju qe kujtoni se jane kunder njeri tjetrrit.Grabisin dhe bejne sikur jane armiq.Ju kujtohet Fatos Nano kriminel?Pastaj takime puthje etjj.Komentin me siguri sdo ta lexoni se kjo Shqiptarja.com Tema etjj nuk lejojne sharje per kryeministrin me brekushe.Kurse gazetat e Saliut akoma me keq,pra edhe gazetaret jane nje bande fundrrinash si politiqenet

  Përgjigju
  • CaBone: 19/04/2019 19:03

   Shum e sakt se ska mundsi tjeter. Po te kishte shtet nuk kakarisnin kta bucet e vogla posht e lart. Mir e thua qe kta duan te bejn mdrrime qeverish dhe nj 2-3 her pa hyr ne EU se pastaj nuk vjedhin me. Respekte shoku i ke ren pikes.

 • Populli: 19/04/2019 15:39

  Kur flet dhe ky krimineli per vote te Lire mos u merzit plako se 30 qershori do te gjej ne Rec ,megjithese ti qen per perhapje te urrejtjes ti duhet te arrestohesh tani

  Përgjigju
 • Bajoneta: 19/04/2019 13:35

  Dhe kush flet per zgjedhje e vota te lira. Ooòoooooooooo Zot. Ky eshte kanceri i te gjithave.mbase vete ne p...s....te shpetoje shqiperia o plere.

  Përgjigju
 • Arku: 19/04/2019 12:18

  Do ta pranoja nje 97 të dyte vetem nese perfundonte me varjen tende o e keqja me e madhe e ketij vendi duke numeruar dhe pushtuesit

  Përgjigju
 • Lleshi: 19/04/2019 11:15

  Ky eshte idiot moj si moj do me e bo 97 perseri ????mjer populli se ky vet ca feren dhe iken OMG Ky eshte i writ per pushtet moj f....n

  Përgjigju
 • feri: 19/04/2019 10:47

  Si ka mundesi qe te ftohet akoma kjo qelbesire e ndryre neper studio dhe te perhap helm. Si ka mundesi qe nje njeri i tille flet per vote te lire kur ka vjedhur vota si ka dashur..si ka mundesi qe ka akoma njerez te tille...Kjo ska mundesi te ndodhe...nuk e di..ky vrases i pashpirt dhe vjedhes e ka vendin atje ku e meriton po ca te besh...

  Përgjigju
 • Emigranti: 19/04/2019 10:19

  Prokuriria duhet ta kishte duhet ta kishte arestuar kete kufomen serbe qe as vdekja nuk e do se po nxit lufte civile ky pozhtersire qe nuk u ngop duke derdhur gjak SHQIPETARI. TURP DHE FAQJA E ZEZE PER ATA GAZETARE qe e therasin ne studio TURP

  Përgjigju
 • Hannover: 19/04/2019 10:18

  O Sal o kriminel nese do stabilizohet vendi ti i pari ke per ta ngen plumin pastaj ata të tjeret që demtojne vendin tone atheun tone Shqiperi.

  Përgjigju
 • 007: 19/04/2019 09:41

  Po hiqeni mo kete kermen. Cna e merrni ne intervista kete gjakatar, kete qe ka mbytur bebet ne det, o gazetar cfare beni!!!! Kete kriminel te zi ndyresire na nxirrni ketu qe nje ne cdo dy fjale e ka vdekje dhe mort!!!!!!!!!!!!!! O zot

  Përgjigju
 • CaBone: 19/04/2019 09:14

  Po ca na nxirrni ket lloj fundrrini dhe ju neper lajme aman? Ky anti Shqiptari thot 97. O Sal te humbt emrinti ske shanc me pjerdhe me jo me ber 97. Se ti mendon se populli do vritet me vllezrit e motrat e veta per ty o plak qen? Mir e tha njeri me posht, ju sthuni dot xhamat e kreyministris e jo me gjith depot e armve ne Shqipri. Robt e fisin ku ti kesh ti dhe ato qe te vin ty mbrapa. Shteti duhet ti shtypi me kemb kushdo qe mendon 97 e jo me te peovoj nje gje te till. Reoft Shqipria e Shqiptarve. Vdekshin te gjith antiShqiptaret dhe Saliu

  Përgjigju
 • NENA: 19/04/2019 09:10

  KU E NJEH VOTEL E LIRE O TI I PABURRE PER 97 TENDE TE MBRAPSHTE O ZOT SA LOTI ESHTE DERDHUR E DERDHET AKOMA . NUK JA UROJ VDEKJEN ASKUJTE SE JAM NENE ,POR VDEKJEN TENDE TI E MERITON ME VARJE PARA NENAVE ME TE ZEZA NE VESHJE E SHPIRTE QE JA SHKAKTOVE TI .

  Përgjigju
  • Arku: 19/04/2019 12:15

   Të lumte dora per ato që ke shkruajtur

 • Hasani: 19/04/2019 08:42

  Mire e ka duhet nje 97 qe te qeroje disa hithra dhe ferra qe po i marrin frymen vendit.

  Përgjigju
 • F. Suma: 19/04/2019 08:32

  Ky është virusi që përhapë konflikte dhe është e rrezikshme që ky njeri të jetë ende në politikën shqiptare si katragjysh i lodhur dhe i dërmuar. Ndihëmoni që të shkoi atje ku nuk kthehet më në politikë-para drejtësisë së popullit. Rrini larg tij se gjithcka mund të jetë, por i pa gabuar kurrë. T`i lutemi perëndisë që këtë njeri t`ia largojë Shqipërisë, me shpresë që të kthehet normaliteti dhe dashuria për njëri tjetërin. Rroftë Shqipëria, pa problematikët!

  Përgjigju
 • Arben Metani: 19/04/2019 08:04

  Z.Berisha, ti flet ne emer te votes se lire, dhe fjalet qe thua jane shume te drejta parimisht po ti ishe i sinqerte ne ate qe thua. Por te thena nga ju personalisht nuk jane aspak te besueshme. Keni qene ju qe e thyet parimin e shenjte te votes se lire me shtremberimin e saj me ane te njerezve qe ishin rreth teje dhe forces politike qe ti perfaqesoje. Apo me keq akoma nga ju vete duke u perfshire ne delirin e votes se munguar te popullit rate ne preherin e diktatures ne vitet 1994-95-96-97. Por atehere ti kishe gjithe perendimin me vete. Po sot? Sot ti fshihesh mbas fjaleve te bukura per te mbrojtur stasin tend politik, ekonomik tenden dhe familjes. Je i mbaruar, perendimi eshte me popullin, jo me ty apo kushdo si ti.

  Përgjigju
 • Vlora: 19/04/2019 07:58

  Habitem me Gazetarët që ftojnë në studio një antikombëtar si SB.

  Përgjigju
 • Vlora: 19/04/2019 07:55

  Hajde Rr... ku ti kesh. Se 97 e shikon nga zyra ti qelbesire, kurse ne neper shtepira e kemi pare se cdo te thote. Ti do varur nga gjuha o kerme

  Përgjigju
 • Erik: 19/04/2019 07:26

  Vdis!

  Përgjigju
 • 1212: 19/04/2019 07:08

  ropt ku ti kesh se nuk gjej dot fjal me te sinqert

  Përgjigju
 • dulja: 19/04/2019 05:16

  more qeni i zgjebosure o Ligesia e kombite ,qe si le pa bere keti vendi po si nuke doli nje Avni Rustem ta qeronte kete harrame i qofte ati shqiptari qe i vete pase keti ,eshte tradheti

  Përgjigju
 • Tir: 19/04/2019 03:28

  Kafsha prehistorike ka 17 shpirtera. Vetem gjak, vuajtje e lufte do ky kriminel i lindur. Voten e lire e deformove ti o i pa fe!!! U shofsh ne 7 breza o faqezi!

  Përgjigju
 • Beni: 19/04/2019 02:33

  Ti je per burg ose per vdekje nuk ke opsion tjeter

  Përgjigju
 • Miri: 19/04/2019 02:01

  97 e beri Amerika kunder teje,ti ske bythe te thyesh xhamate te parlamenti jo te beshe remuje o plake i rrjedhure.

  Përgjigju
 • Berti: 19/04/2019 01:39

  Edhe per mua ja vlen por vetem me nje kusht: Te patet qe do vriten mos te jene popull i thjeshte por te fillohet me Shkerdhenin, Argiten, Super mbesen e me rradhe. Pastaj cfare mbetet le te " laje hesapet " dhe populli i thjeshte. Si thua o Sali gjakatari, me dakort?

  Përgjigju
 • erti: 19/04/2019 00:46

  Mos i Jepni shume Rendsi ktij te Cmendurit se Keshtu do ky vemendje, lereni ne harrese ska bythe me bo me 97, kete nuk e lejo Amerika

  Përgjigju
 • Demokrati ivertete: 19/04/2019 00:45

  Ti o karaxhic je specialist per te vrare e akoma nuk je ngopur A e ke llogaritur se sa shqiptare jane vrare nga ty ne 1997 e me armet qe u dhe vazhdojne vriten e vrasin edhe sot ???!!!!! Sa u vrane e u plagosen nga ty e yt bir ne Gerdec???!! Sa vrave e plagose me 21 janar ?????!!! sa ke vrare nga droga e per drogen se ti qe i pari qe na e solle kete fare deri krijove edhe qytetshtetin e drodes Lazarat ???!!!! Sa familie vrave ekonomikisht duke I lene pa shtepi e katandi e moren rruget e botes me firmat piramidale????!!!!!! Sa te rinj e te renai edukove krejtesisht shtrember se krijove binde me firmat piramidale qe ne kapitalizem njerzit rrine ne radhe te Sudes per te marre para Ti je shkarerrimtari i vendit duke bere thirrje per te shkaterruar gjithcka moniste se do vinte. Ceku I bardhe nga Amerika qe do e benin vendin si. Gjermania e gjate sundimit tend ti ja kalove Gjermanise????!!! Ti me keq se Hoxha vrave e largove kundershtaret e tu per mbreteruar vete Ishe nga niveli ekonomik si gjithe nepunesit sot je milioner e plot pasuri te patindshme na shetit ne vila buze detiit a thua se ti ka lene trashegim A ke sy e faqe ti te flasesh e gjykosh te tjeret ???!!!!! Kurre shumica e popullit nuk mund te fale ato cka ke bere ti qe ne qenien tende pervec profesionit qe kishe nuk gjen asgje njerzire qe me egersine tende te papare ke bere percarjen me te madhe te popullit Tani ne fund i Cure kapak teorive te tua me lenien e mandate e e shkaterrimin eP d Nuk ke faj qe flet keshtu se nuk je ne vendin e kohen e duhur Vendi yt eshte pas hekurave Shpirti yt kurre nuk do gjeje qetsi ne te gjalle e ne te vdekur

  Përgjigju
 • Toni: 19/04/2019 00:17

  Do zoti e nuk plas noj 97 e dyt se tashi e di populli se duhet me qit fare politikant e vjeter qe I kan sherby ktij vendi tash 29 vjet .

  Përgjigju
 • Ilo: 18/04/2019 23:22

  Perplasja civile eshte vetem ne mendjen tende ,ti kujton se do gjesh budallenj te vriten njeri me tjetrin qe ti te ruash pasurine e familjes tende qe e ke vjedhur,te hengert nje mortje mo pleh qe su ngope me gjak shqiptaresh

  Përgjigju
 • xreport: 18/04/2019 23:15

  ne endrren tende o kriminelll

  Përgjigju
  • FATMIRI: 19/04/2019 11:17

   PROVOJE DHE DO TA MARESH VESH SE ÇA DO TE GJEJ KETE RADH,SE JA KE HEDHUR DY HER PO KETE RADH DO LASH GJYNAHET QE KE BER×

Lajmi i fundit

John

Vatrat e zjarrit në Shqipëri, Meta: Autoritetet të marrin masa të menjëhershme