Berisha-Meta në koalicion më 14 Maj, lista të përbashkëta këshillash bashkiakë! Përqindjet e kandidatëve si në zgjedhjet e 2021-shit

Report Tv ka mësuar ekskluzivisht nga burime se Sali Berisha dhe Ilir Meta kanë rënë dakord që të kenë lista të përbashkëta për anëtarë të këshillave bashkiakë në zgjedhjet e 14 Majit. Meta ka bërë kështu një tërheqje nga qëndrimi fillestar. Kandiadtët në lista do të llogariten sipas përqindjeve të zgjedhjeve të vitit 2021. 


Lajmi kryesor:

Berisha pa parti gjen sërish 'strehë' në partinë e Metës, koalicion me PL, PBDNJ dhe PDK! Lista të përbashkëta edhe për Këshillat Bashkiak


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Tiranë, zbulohet dyqani tek 'Komuna e Parisit' ku shiteshin mallra kontrabandë

FOTO/ Tiranë, zbulohet dyqani tek 'Komuna e Parisit' ku shiteshin mallra kontrabandë