Berisha-Spiropalit: Antimafia është në veprim, s’e mbron dot Skëndërbucin tënd! Ministrja: Nuk le burrë e grua pa marrë në gojë

Në Kuvend ka pasur debate mes Sali Berishës dhe Elisa Spiropali, ku nuk kanë munguar akuzat e ndërsjellta.

Berisha tha se kryeministri Rama, të cilin e etiketon si kreu i Meduzës, tha se anftimafia është në veprim dhe se ai nuk mund të mbrohet më.

"Kreu i Meduzës, nuk ndodhet këtu sepse Don Agaci me gjeneral Lisin ishin si mishi me thoin dhe kur i vura epitetin ‘dhurat madhi’ kisha parasysh aferën si e lumturoi gjeneralin Don Agacio. Antimafia italiane hap pas hapi po ecën me vendosmëri drejt kreut te Meduzës, dhe ai nuk mund të ishte sot këtu në sallë, se e dinte. Dhe nuk e mbron dot as t’i Skëndërbucin tënd tani. Antimafia është në veprim" tha Berisha.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i ministres Spiropali, e cila e konsideroi ish kryeministrin si përgojuesin më të madh të trevave shqiptare.

“Je përgojuesi më i madh i këtyre trevave. Nuk ke lënë burrë, grua, fëmijë, të vjetër e të ri pa marrë nëpër gojë këtu, apo në çdo foltore që të ka dalë përballë. Dhe po duket që po e mbyll ashtu si të takon, pa nder, pa lavdi, vetëm me pahir” tha Spiropali.


Lajmi kryesor:

Me 118 vota pro miratohen ndryshimet kushtetuese, zgjaten afatet e vettingut! LSI abstenon, grupi i Berishës nuk voton! Miratohen edhe komisionet për reformën territoriale dhe atë zgjedhore


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë