Bernard Arnault njeriu më i pasur në botë, kalon Elon Musk

Bernard Arnault njeriu më i pasur në botë, kalon Elon Musk

Bernard Arnault, president dhe CEO i kompanisë globale të mallrave luksoze LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy), entiteti që qëndron pas dhjetëra markave të mallrave luksoze si Louis Vuitton dhe Sephora, është tani njeriu më i pasur në botë, duke kaluar Elon Musk.

Pasuria neto e Arnault dhe familjes së tij u rrit në 207.8 miliardë dollarë, duke kaluar 204.5 miliardë dollarët e Musk, sipas listës së miliarderëve të Forbes.

Lajmi vjen teksa Tesla e Musk ka pasur vështirësi në tregun e aksioneve, duke rënë 13%, me Musk duke humbur më shumë se 18 miliardë dollarë në vlerë neto.

Ndërkohë, aksionet e LVMH u rritën me mbi 13%. Në vitin 2021, LVMH bleu Tiffany & Co. për afro 16 miliardë dollarë, e konsideruar si blerja më e madhe e markës luksoze ndonjëherë.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Vranishjoti: 27/01/2024 21:09

  e vertetuar me gjendjen civile te Coles qe eshte nga Kuci me pashaportizim ne Vlore

  Përgjigju
  • Or tej: 27/01/2024 22:54

   E nisi karrieren si skafist or teeeejjjjj

 • Well done!: 27/01/2024 20:57

  Arnault=Arnaut!.. është me prejardhje Arbëreshe(Arbnore=Arvanite)!

  Përgjigju
  • WoW: 31/01/2024 03:56

   Dhe kujt i plasi Vlora

 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Rusia dënon gazetaren e dytë amerikane në një proces gjyqësor sekret

Rusia dënon gazetaren e dytë amerikane në një proces gjyqësor sekret