Betimi i Arta Vorpsit/ Noterja për Report Tv: Kam bërë vetëm noterizimin e deklaratës

1573735243_noteria.jpg

Vetëm pak orë pas publikimit të betimit të pazakontë të bërë nga Arta Vorpsi si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, noterja Miranda Xhemalçi ka reaguar për gazetarin e ReportTV Merin Maçi ku ka deklaruar se përpara zyrës së saj noteriale është bërë vetëm noterizimi i deklaratës së zonjës Vorpsi dhe jo deklaratat e saj e betimit.


Lajmi kryesor:

"Kushtetuesja"/ Vorpsi 'injoron' Metën dhe nis punën, betohet tek noterja dhe ia dërgon presidencës me postë!


  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinë ose test negativ për të hyrë në Universitete, a ju duket e drejtë?×

Lajmi i fundit

John

Harta e re gjyqësore, KLGJ konsultohet me Ministrinë e Drejtësisë, priten  diskutime me KLP, 'Financat' dhe grupet e interesit