'Si kaloni dhe suksese'/ Betohet anëtarja e re Elsa Toska: Do i qëndroj besnike Kushtetutës

Në Presidencë u zhvillua ceremonia e betimit të anëtarëve të rinj që janë zgjedhur. Në pamjet e shpërndara nga Presidenca duket teksa Ilir Meta u ka uruar mirëseardhjen, ndërsa më pas është vendosur himni kombëtar për t'i lënë vendin betimit. E para që është betuar ishte Elsa Toska. Duke vendosur dorën mbi Kushtetutën e Shqipërisë, gjyqtarja Toska u betua para Presidentit Meta. “Betohem se gjatë kryerjes së detyrave të mia do t’i qëndroj kurdoherë besnik Kushtetutës së Republikës të Shqipërisë!” tha ajo. Presidenti Meta i uroi shumë suksese dhe punë të mbarë në këtë detyrë shumë të rëndësishme. Toska zëvendëson ish-gjyqtarin, Vladimir Kristo

1573756380_elsatoska.jpg


Lajmi kryesor:

Thellohet ngërçi në Kushtetuese/ Betohen Xhaferllari dhe dy anëtaret e zgjedhura nga Kuvendi, Meta: Filloi funksionimi i gjykatës


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?