Biden: G7 dhe NATO u bashkuan kundër agresionit të Ukrainës

Biden: G7 dhe NATO u bashkuan kundër agresionit të Ukrainës

G7 dhe NATO duhet të qëndrojnë të bashkuar kundër agresionit rus të Ukrainës, pavarësisht nga ajo që Moska ka parashikuar dhe shpresuar. Kështu deklaroi presidenti amerikan Joe Biden në Bavari, para takimit, me kancelarin Olaf Scholz, pak para fillimit të samitit të G7 në Kështjellën Elmau. “Ne duhet të qëndrojmë të bashkuar – tha Biden – NATO dhe G7 nuk do të ndahen. Nuk ka ndodhur dhe nuk do të ndodhë”.


Lajmi kryesor:

Raketat ruse mbi Kiev, shpëton një vajzë e vogël! Qeveria: Rusia ka vjedhur 400 mijë ton grurë


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Tre mësime nga artet marciale mbi zhvillimin e negociatave, flet praktikanti: Silluni si ujë, jo më 'shpatë në dorë'

Tre mësime nga artet marciale mbi zhvillimin e negociatave, flet praktikanti: Silluni si ujë, jo më 'shpatë në dorë'