Bie dëborë edhe në Kukës, zbardhet Shishtaveci e mali i Gjallicës

 

Qyteti i Kukësit ka pritur reshjet e para të dëborës. Temperaturat janë ulur ndjeshëm që prej mesnatës së djeshme, duke bërë që flokët e para të borës të bien në Shishtavec. Dëbora ka zbardhur edhe malin e Gjallicës. Njëjtë si në Korçë, edhe në Kukës reshjet e borës janë të lehta, duke mos shkaktuar kështu probleme. Autoritetet lokale thonë se kanë marrë masa për të pritur dimrin e sivjetshëm veçanërisht në zonat malore.


Lajmi kryesor:

Bien reshjet e para të dëborës në Korçë, bardhësia 'pushton' Panaritin! Zbardhet Shishtaveci dhe mali i Gjallicës në Kukës (VIDEO)


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Rrjedhja e gazit në Shkozë, arrestohet pronari i karburantit dhe dy punonjësit! Shoferi i autocisternës çau tubin teksa parkonte, mungonin kushtet e sigurisë

Rrjedhja e gazit në Shkozë, arrestohet pronari i karburantit dhe dy punonjësit! Shoferi i autocisternës çau tubin teksa parkonte, mungonin kushtet e sigurisë