Bien dyshimet për konflikt interesi, kalon vettingun kreu i Administrative së Apelit të Tiranës

Kastriot Selita

TIRANE-Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë kryetarin e gjykatës Administrative të Apelit, Kastriot Selita. Në seancën dëgjimore në datë 13 qershor, vendimi i dhënë në favor të Bledar Valikajt, bashkëshortit të deputetes së PS-së Ermonela Felaj, lidhur me padinë e ngritur nga ky i fundit kundër Presidentit të Republikës dhe shqyrtimi i çështjeve ku palë ka qenë Drejtoria e Tatimeve ku punonte bashkëshortja, u ngritën si dyshime nga KPK gjatë seancës dëgjimore ndaj Kryetarit të Gjykatës Administrative të Apelit Tiranë, Kastriot Selita.

Kastriot Selita

Por, pas shqyrtimit të dosjes në fund komisioni i vettingut ka vendosur që ta konfirmojë në detyrë Selitën, që ka rezultuar i pastër në të tre shtylla e vlerësimit, raporton gazetari Arsen Rusta. Trupa gjykuese e KPK për këtë çështje përbëhej nga Olsi Komici kryesues, Brunilda Bekteshi relatore dhe Lulzim Hamitaj anëtar. Në cilësinë e vëzhguesit ndërkombëtar ishte i pranishëm Hans Kijlstra.

/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento

Komente

 • Populli: 01/07/2019 08:52

  Ata qe votuan pro ketij shemtaraqi Jane te zgjedhur te partise demokratike

  Përgjigju
 • Blerimi: 19/06/2019 19:26

  Ky normal qe do kalonte se te besh pazare me burrin e deputetes Ermoneles te mban partia ne pellemb te dores. U be ky vetingu si pazar fruta perimesh. ✌️✌️✌️

  Përgjigju
 • Armandi: 18/06/2019 16:44

  Kaq fukara paska qen ky i shkreti sa as shtepia nuk u degjua te kishte as makina as lek. Mbase po te jesh liçe e partis ne pushtet edhe mund te jesh.

  Përgjigju
  • karstrioti: 30/08/2019 12:55

   ky nuk ka qene fukara, por mjeran, kacolle ne Vinjoll ka pas dhe hale 1 km larg, u bo gjyqkar dhe pasanik pastaj...si ne Shqiperi

  • bariu vinjollist: 30/08/2019 12:16

   ha haaaaaaaa, ka pas gra punetore, ishte martu nja 5 here dhe vetem me ca i jepnin grate u bo pasaniku modh...

 • dddd: 18/06/2019 13:20

  Sa lek kane kta te dy burre e grua, njerezit nuk nxjerrin 15 diteshin.

  Përgjigju
 • Andi: 18/06/2019 11:33

  Pse nuk e nxirrni komentin mer funderrinat e komunizmit

  Përgjigju
 • Janaqi: 18/06/2019 11:31

  Beri pazar qe nje debil te behet prokuror pra negoicoi dy vjet qe te kaloje vettingun ne kembim te njohjes se vendimit qe e ben prok Valikajn. Turp ju dhjefsha vettingun

  Përgjigju
 • Andi: 18/06/2019 11:02

  Hajde Ari hajde bravo vetingu Edi Romesssss

  Përgjigju
 • Altin: 18/06/2019 10:52

  Ja llumi drejtesis shqiptare....... RROFT ENVER HOXHA......

  Përgjigju
 • Syri: 18/06/2019 09:58

  E dhimbshme cfare po pjell pseudo reforma ne drejtesi! Asnje koment me shume. Turp te keni o palaço

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Lamtumira e Angela Merkel, fundi i një epoke të papërsëritshme. Pragmatizmi, forca dhe kufiri i saj