POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Biseda EPIKE e presidentit slloven me truprojën shqiptare teksa vrapon tek Liqeni Artificial (FOTO)

Kodrat e Liqenit Artificial janë kthyer në destinacionin e preferuar jo vetëm të qytetarëve të Tiranës, por edhe të huajve. E madje jo vetëm për turistët, por edhe për personalitetet që huaja që vijnë në Tiranë për takime zyrtare, konferenca, apo samite të ndryshme.

Presidenti slloven Barut Pahor ka shfrytëzuar orët e para të mëngjesit për të vrapuar nga Kodrat e Liqenit, para se të vishte kostumin zyrtar e t’i bashkohej presidentëve të tjerë nga vendet e Ballkanit Perëndimor në Samitin e BRDO-Brijunit që po mbahen në Tiranë. 

Këtë fakt, e konfirmon vetë presidenti slloven përmes një postimi në rrjetet sociale.

Ja çfarë shkruar Pahor, teksa poston edhe foto:

“Le të hyjmë në Tiranë. Në vend të drekës, vrapojmë. Por roja shqiptare e sigurisë është i veshur me kostum dhe po vrapon së bashku me ne. Unë i them: "Më falni zotëri, por ju do të vraponi 15 milje i veshur kështu?" Ai përgjigjet: "Nuk ka asnjë problem President, pasi unë jam i veshur sportiv, nuk kam një kravatë".

Epo, pastaj atij i morëm një biçikletë. Tashmë po kthehemi në hotel dhe do ta pyes nëse gjithçka është në rregull. "Po, goxha vrapim", thotë ai.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Heu: 09/05/2019 19:44

  Si vrapoka kodoshi bash si sali berisha.

  Përgjigju
  • Qytetari digital: 09/05/2019 22:27

   Po pra po duhet me e pa ne not sa i mir esht.

 • Tani: 09/05/2019 15:41

  Po në këto punë ka protokoll që do të thotë se truproja duhet ta di paraprakisht axhendën e presidentit. Nëse është vënë në dijeni duhet të përshtasë veshjen me aktivitetin, nëse nuk është vënë në dijeni normal do të vijë me kostum zyrtar.

  Përgjigju
 • Agim: 09/05/2019 12:12

  Ca ka per epike ktu ai ate pune ka apo ti thot prit sa te iki cik nshpi tndrrohem ose tpres kur tmbarosh

  Përgjigju
  • Miku: 09/05/2019 15:37

   Hahahahh Agim je i madh..e ke qa komentin

  • lexuesi: 09/05/2019 14:45

   Mire keta 'shkelesit autokton' te rregullave, po ai 'hollandezi' pse vrapon te korsia e bicikletave apo provon sa i gatshem eshte roja per ta mbrojtur?