Blenë bileta për të marrë pjesë në finale, tifozë të ndryshëm i shesin në treg të zi! Më shumë se 10-fish në ‘ebay’ dhe rrjete sociale

Blenë bileta për të marrë pjesë në finale, tifozë të ndryshëm i shesin në treg të zi! Më shumë se 10-fish në ‘ebay’ dhe rrjete sociale

Stadiumi i finales së Conference League 'Air Albania'

Shitja e biletave për finalen e Conference League në Tiranë ka përfunduar që me datë 10 maj nga UEFA, por në tregun e zi ato kanë ridalë me shifra stratosferike. Në një njoftim vihet re se dikush që nuk është tifoz as i Romës dhe Feyenord ka siguruar dy bileta të kategorisë së 3 në stadiumin Air Albania dhe kërkon t’i shesë 10 fish më shtrenjtë.

Në njoftimin e UEFA çmimet për kategorinë e tretë ishin 45 euro, ndërsa në njoftimin në fjalë shiten për 500 euro. Shpeshherë UEFA ka bërë thirrje për kujdes me biletat që blihen në tregun e zi, pasi janë të falsifikuara.

Ndërkohë në ‘ebay’ mund të gjenden bileta për finalen e Tiranës me çmime të ndryshme, që variojnë nga 605 euro, 705 euro dhe deri në 1.500 euro. Bileta më e lirë sipas ndarjes së UEFA-s ishte 25 euro në kategorinë e katërt, ndërsa më e shtrenjta 125 euro në kategorinë e parë.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Simone Inzaghi 'kërcënon' Milanin: Dimë si fitohet në derbi, qëndroj te Interi

Simone Inzaghi 'kërcënon' Milanin: Dimë si fitohet në derbi, qëndroj te Interi