Blinken: Angazhimi i Netanyahut për një armëpushim në Gaza

Blinken: Angazhimi i Netanyahut për një armëpushim në Gaza

1717005796_antonyblinken.JPG

Foto: Antony Blinken

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka "riafirmuar angazhimin e tij" për një armëpushim të propozuar në Gaza, njoftoi Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken një ditë pas takimit të tyre në Jerusalem.

 "Unë u takova me kryeministrin Netanyahu mbrëmë dhe ai ripohoi angazhimin e tij ndaj propozimit," tha Blinken, duke shtuar se mirëpritja e Hamasit për një votim të Kombeve të Bashkuara mbi rezolutën e armëpushimit të hartuar nga shtetet e Bashkuara është një shenjë "shprese".


Lajmi kryesor:

Lufta/ Reuters: Hamasi pranon rezolutën e OKB-së për armëpushimin, gati për të negociuar detajet! Blinken: Netanyahu zotohet për armëpushim


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol